Meble młodzieżowe

Ogólnie o meblach dla młodzieży.

Wiek młodzieżowy to wiek szczególny w życiu każdego dziecka. Wtedy właśnie zaczyna się niejednokrotnie okres buntu naszego dziecka. Jego potrzeby stają się szczególne. Nie inaczej jest jeśli chodzi o wystrój pokoju. Każde (lub prawie każde) dziecko ma własne pomysły jeśli chodzi o to co powinno się znajdować w jego (lub jej) pokoju. Dla chłopaka pokój w jaskrawych, „dziecięcych” kolorach może wydawać się nieco obciachowy i chciałby on mieć wystrój nieco bardziej poważny.

Wybór łóżka.

Ogólnie rzecz ujmując dorastające dziecko potrzebuje większego łóżka. Może się okazać, ze łóżko, które kupiliśmy wcześniej do pokoju naszego dziecka jest po prostu za małe lub też z jakichś innych względów nie spełnia już stawianych przed nim wymogów. Zasadniczo rzecz ujmując nie powinno to być łóżko jakieś fikuśne czy też ekstrawaganckie. Powinno to być raczej proste łóżko. Bardzo dobrym pomysłem mogłoby być zwykłe łóżko złożone z drewnianej obudowy oraz materaca leżącego na drewnianych listwach. Oczywiście mogłoby to być także łóżko posiadające metalową obudowę a nie drewnianą. Może to oczywiście być również jakiś zwykły tapczan. Bardzo ważnym elementem każdego łóżka jest oczywiście jak łatwo się domyślić materac. To właśnie na nim śpimy, leżymy i tak dalej. Dobór materaca powinien być ważniejszy niż dobór samego łóżka. Nie powinniśmy zbytnio oszczędzać na materacu. Chyba nie posiadamy zbyt dużej ilości gotówki na umeblowanie pokoju naszego potomka i w związku z tym każdy grosz się dla nas liczy. Najlepiej by było jakbyśmy zakupili materac sprężynowy. Materace te charakteryzują się tym, że są bardzo wytrzymałe i do tego są bardzo wygodne. W przeciwieństwie do materacy wykonanych ze zwykłej gąbki, które co prawda również są bardzo wygodne, ale niestety nie posiadają takiej wytrzymałości jak materace sprężynowe. Może się okazać że niedługo po zakupie taki materac zacznie się po prostu najzwyczajniej w świecie rozlatywać. Jeżeli w pokoju ma mieszkać więcej niż jedno dziecko, przykładowo dwie córki bądź też dwóch synów, to ciekawym rozwiązaniem mógłby być zakup łóżka piętrowego. Bardzo ważną zaletą tego pomysłu jest to, że można dzięki niemu zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju. Mimo iż mamy dwa łóżka to powierzchniowo zajmują one miejsce jednego łóżka. Inną zaletą tego pomysłu jest to, że takie łóżko może sprawić niezłą frajdę naszym latoroślom. Ponadto nawet jeśli pokój naszych synów, czy też córek jest duży, to wykorzystując łóżko piętrowe można sprawić że w pokoju będzie więcej miejsca na przykład na zabawę. Co więcej większość łóżek piętrowych można bez problemów rozebrać i zrobić z nich dwa oddzielne łóżka. Przy zakupie takiego łóżka warto sprawdzić czy posiadają one zabezpieczenia, zwłaszcza przy łóżku które znajduje się na górze. W końcu wiadomo, że dzieci w wieku młodzieżowym są niezwykle ruchliwe i niechcący któreś mogłoby spaść z górnego łóżka co mogłoby się skończyć wizytą w szpitalu. Jednak mimo wszystko piętrowe łóżko jest na pewno pomysłem który warto rozważyć tym bardziej, że łóżka piętrowe wbrew pozorom nie kosztują jakichś wielkich pieniędzy.

Wybór biurka dla dziecka.

Oprócz łóżka w pokoju naszego dziecka nie może zabraknąć jednej bardzo ważnej rzeczy, mianowicie biurka pod komputer. Oczywiście na takim biurku nasze dziecko czy też dzieci (jeśli w pokoju mieszka więcej niż jedno nasze dziecko) będą mogły nie tylko spędzać wolny czas przy komputerze, ale również odrabiać pracę domową w szkole. Dlatego też właśnie wybór odpowiedniego biurka jest bardzo ważny. Najlepiej jakby było to biurko na którym spokojnie może się zmieścić monitor, klawiatura oraz myszka (jeśli posiadamy komputer stacjonarny) oraz nawet po ulokowaniu wspomnianych przed chwilą rzeczy powinno jeszcze pozostać miejsce na odrabianie wspomnianej pracy domowej. Biurko powinno być takie praca przy nim nie sprawiała żadnych trudności, aby było po prostu wygodnie siedząc przy nim. I tutaj zasadniczo pojawia się kolejny problem, gdyż to czy będzie się przy biurku siedziało wygodnie czy też niewygodnie nie zależy oczywiście tylko i wyłącznie od samego biurka. W dużej mierze zależy także od rodzaju siedzenie jakie zastosujemy do biurka. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem byłby duży wygodny fotel, najlepiej skórzany. Jednak oczywiście nie każdego jednak stać na taką ekstrawagancję i większość osób zadowoli się kupnem zwykłego krzesła. Krzeseł także mamy kilka rodzajów. Ogólnie krzesło powinno zapewniać wygodę pracy przy komputerze (lub ogólniej przy biurku) oraz powinno zapewniać ergonomię owej pracy. Warto się zastanowić nad krzesłem obrotowym. Jest ono nie tylko wygodne, ale również zapewnia wspomnianą ergonomię. Jednak jeśli chcemy możemy także zakupić inny rodzaj krzesła bądź fotela.

Meble1
ul. Pochyła 12
30-001 Kraków

tel. 512842771
biuro@meble1.com.pl

Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem mebli na zamówienie to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy to właśnie my byli wykonawcami tego typu usługi. Specjalizujemy się w swoim fachu już kilkanaście lat i na swoim koncie posiadamy sporo oryginalnych i nietypowych dzieł. Na życzenie wysyłamy zdjęcia mebli, które wyszły z naszych rąk. Zapraszamy do kontaktu już teraz! Dla stałych klientów przewidzieliśmy rabaty na usługi renowacji mebli oraz ich tworzenia na zamówienie.

Meble1 - Meble na zamówienie

Jesteś zainteresowany mablami tworzonymi na zamówienie z najwyższej jakości materiałów?
Napisz na biuro@meble1.com.pl lub zadzwoń 512 842 771.