Meble łazienkowe

Ogólnie o meblach łazienkowych.

Łazienka podobni jak kuchnia czy też sypialnia jest nieodzownym i niezbędnym elementem każdego domu oraz mieszkania. Bez łazienki właściwie trudno wyobrazić sobie życie. Ogólnie rzecz ujmując meble łazienkowe posiadają jedną bardzo ważną zaletę, mianowicie niezwykle poprawiają funkcjonalność naszej łazienki. Zapewniają nam także miejsce do trzymania niezbędnych rzeczy typu wszelkiego rodzaju szampony, mydła, pasty do zębów, szczoteczki do zębów i inne różnorakie akcesoria kosmetyczne. Zapewnia to również, ze w naszej łazience będzie dużo większy porządek niż gdybyśmy tych mebli nie mieli. Należałoby również wspomnieć o innym pozytywnym aspekcie posiadania mebli łazienkowych, mianowicie aspekcie estetycznym. Nie da się ukryć iż odpowiednio dobrane meble łazienkowe mogą w znacznym stopniu zwiększyć estetykę naszej łazienki. Meble łazienkowe powinny być wykonane z materiałów wodoodpornych (ze względów wiadomych) i na ogół są oczywiście z nich robione. Jeśli nie są zrobione z materiałów wodoodpornych to powinny być polakierowane wodoodpornym lakierem. Częstym materiałem służącym do budowy mebli łazienkowych (i w sumie chyba także wszelkich mebli) jest drewno. Samo drewno oczywiście nie jest materiałem wodoodpornym, jednak zastosowanie odpowiedniego lakieru już ten fakt zmienia. Innym często stosowanym materiałem do wyrobu mebli łazienkowych są płyty MDF. Ów tajemniczo brzmiący materiał czyli MDF jest produktem drewnopodobnym. Jest on wyrabiany z włókiem drewnianych, które zostają sprasowane wraz z różnymi dodatkami organicznymi, których zadaniem jest utwardzenie oraz złączenie ze sobą włókien. Proces ten odbywa się w wysokiej temperaturze oraz przy podwyższonym ciśnieniu. Istnieją trzy rodzaje płyt MDF. Są to mianowicie płyty typu: MDF, LDF oraz HDF. Nazwa MDF jest skrótem od angielskiego Medium Density Fibreborard czyli tłumacząc na ludzki język polski jest to ni mniej ni więcej płyta średniogęsta. Wykonuje się z niej tylko same meble ale także i elementy wykończeniowe, panele ścienne, kasetony a także i drzwi. LDF jest skrótem od Low Density Fibreboard czyli jest to płyta małogęsta. Wykonuje się z niej na ogół panele ścienne. Jednak panele wykonane z płyt LDF mogą być jedynie umieszczane w pomieszczeniach suchych zatem do budowy mebli łazienkowych się nie nadają. Trzeci typ płyt HDF czyli High Density Fibreboard to płyty o zwiększonej gęstości, one również mają zastosowanie w pomieszczeniach suchych.

Jaki zestaw mebli łazienkowych wybrać?

To jest oczywiście standardowy problem, ile i jakich mebli nam potrzeba do naszej łazienki. To jakie meble wybrać do naszej łazienki zależy w dużej mierze od tego czy nasza łazienka jest duża czy mała. Oczywiście im większa nasza łazienka na tym więcej mebli łazienkowych możemy sobie pozwolić. Jednak taki najbardziej standardowym zestawem jest zestaw składający się z szafki niskiej znajdującej się najczęściej nad umywalką. Bardzo często można tak zaaranżować wnętrze łazienki aby nasza umywalka była zamontowane na tej szafce. Oczywiście nie może też w zestawie mebli łazienkowych zabraknąć lustra. Może ono być samodzielną częścią łazienki oraz może być także częścią szafki większej. Ponadto w skład takiego zestawu absolutnie standardowego wchodzi również szafka wisząca. Można także do kompletu dobrać jeden bądź dwa słupki wysokie. Lub też jeden słupek wysoki oraz jeden słupek niski.

Szafka na umywalkę – jaką wybrać?

Jednym z najważniejszych jeśli nie najważniejszym meblem łazienkowym, który w zasadzie obowiązkowo powinien się znajdować w naszej łazience jest szafka na umywalkę. Wysokość wspomnianej szafki kształtuje się na ogół na poziomie około osiemdziesięciu centymetrów jednak mogą one mieć zróżnicowane szerokości. Mogą one posiadać różne urozmaicenia typu kosz na bieliznę czy też przeróżne drzwiczki, półeczki i inne tym podobne. Szafki mogą mieć przeróżniste kolory oraz wykończenia. Warto przy tym wybrać jakąś szafkę z jakieś ciekawej serii czy też kolekcji aby nie mieć problemów z doborem innych mebli łazienkowych.

Szafki łazienkowe wiszące.

Inny rodzaj mebli łazienkowych tworzą szafki łazienkowe wiszące. Są to niezwykle przydatne oraz praktyczne meble bez dwóch zdań. Zanim dokonamy wyboru szafek wiszących do naszej łazienki należy na początek spojrzeć na dwie ważne rzeczy. Mianowicie praktyczność danej szafki wiszącej oraz na to czy jej wykończenie, kolor lub ogólniej styl jaki reprezentuje pasuje do naszej łazienki jako całokształtu. Lepszej jakości szafki posiadają takie udogodnienia jak podświetlenie wnętrza szafki (coś podobnego do światła w lodówce). Innym ciekawym udogodnieniem stosowanym w szafkach wiszących jest system cichego zamykania szafki.

Meble1
ul. Pochyła 12
30-001 Kraków

tel. 512842771
biuro@meble1.com.pl

Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem mebli na zamówienie to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy to właśnie my byli wykonawcami tego typu usługi. Specjalizujemy się w swoim fachu już kilkanaście lat i na swoim koncie posiadamy sporo oryginalnych i nietypowych dzieł. Na życzenie wysyłamy zdjęcia mebli, które wyszły z naszych rąk. Zapraszamy do kontaktu już teraz! Dla stałych klientów przewidzieliśmy rabaty na usługi renowacji mebli oraz ich tworzenia na zamówienie.

Meble1 - Meble na zamówienie

Jesteś zainteresowany mablami tworzonymi na zamówienie z najwyższej jakości materiałów?
Napisz na biuro@meble1.com.pl lub zadzwoń 512 842 771.