Meble do przedpokoju

Komody.

Niewiele osób przykłada uwagę do wystroju swojego własnego przedpokoju. Oczywiście jak w całym chyba mieszkaniu jedną z rzeczy najważniejszych jeśli nie najważniejszą są meble. Przedpokój jest specyficznym miejscem każdego mieszkania. Różniącym się od innych „normalnych” pomieszczeń. Bardzo często w przedpokojach znajdują się komody. W komodzie na ogół trzyma się ubrania, ale można także trzymać różne inne rzeczy. Pierwsza komoda powstała we Francji w drugiej połowie siedemnastego wieku. Początkowo była to zwykła skrzynka z szeregiem szuflad umieszczonych po bokach. Rodzajów komód jest kilka. Obecnie najbardziej popularne są komody drewniane. Charakteryzują się one prostą budową. Mianowicie obecnie robione komody są na ogół skrzynką podzieloną na kilka szuflad. Jest to najczęściej spotykany typ komód. Innym równie często spotykanym rodzajem komód jest komoda podzielona nie na szuflady lecz półki. Jak już zostało wspomniane komody służą przeważnie do przechowywania ubrań. Jednak przeważnie nie oznacza zawsze. W mniejszych komodach można na przykład przechowywać obuwie oraz kapcie. Nowoczesne komody wykonywane są na ogół z dobrej jakości drewna. Najdroższe komody są wykonywane ręcznie z dużą ilością pięknych zdobień.

Lustra do przedpokoju.

Innym rodzajem mebla który bardzo często i gęsto można znaleźć w przedpokojach mieszkań są lustra. Lustra na ogół znajdują się łazienkach oraz właśnie w przedpokojach. Dzięki temu każda kobieta zamieszkująca razem z nami może się spokojnie przejrzeć w lustrze przed wyjściem z domu. Najczęściej spotykanym rodzajem lustra jest lustro srebrne. Jest to rodzaj lustra szklanego pokrytego z jednej strony cienką warstwą srebra. Takie lustro można bardzo łatwo samemu wykonać we własnym zakresie wykorzystując tak zwaną próbę Tollensa lub też próbą lustra srebrnego. Jest to reakcja chemiczna w której wykrywa się aldehydy bądź też fruktozę. W jej trakcie na ściankach szklanego naczynia w którym jest wykorzystywana zostaje osadzona cieniutka warstewka srebra. Można także otrzymywać lustra wykonane z innych metali aniżeli srebro. Przykładowo często spotykany jest glin (potocznie zwany aluminium). Kiedyś można było spotkać lustra ołowiane. Lepszej jakości lustra wykonywane są z tak zwanego bezpiecznego szkła. Różni się ono tym od zwykłego szkła, że jest – jak sama nazwa – wskazuje bardziej bezpieczne aniżeli szkło zwykłe. Jest ono wykonane z materiałów syntetycznych jednak do złudzenia przypomina prawdziwe, naturalne szkło. W przeciwieństwie do którego jest bardziej wytrzymalsze na przykład na uderzenia. W związku z tym nie trzeba żyć w strachu, że może się stłuc i że komuś stanie się krzywda. Jest to zwłaszcza ważne gdy w naszym mieszkaniu czy domu mieszkają małe dzieci.

Inne meble do przedpokoju.

Są także oczywiście inne rodzaje mebli którymi możemy zaopatrzyć nasz przedpokój. Jednym z częściej spotykanych jest etażerka, która jest poniekąd w sumie jednym rodzajów komody. Składa się ona z kilku półek, które umieszone są nad sobą. Etażerkę na ogół stawia się na ziemi, jest to mebel posiadający generalnie konstrukcję lekką. Kolejnym i to bardzo często przydatnym meblem do naszego przedpokoju może być parasolnik. Jak sama nazwa wskazuje jest to mebel (lub raczej przyrząd bardziej aniżeli mebel) służący do przechowywania parasoli. Jeśli w naszym domu (lub mieszkaniu) mieszka co najmniej kilku współdomowników, to taki przyrząd jak właśnie wspomniany parasolnik może okazać się niezwykle przydatny jesienią oraz wiosną to jest w okresach kiedy występuje najwięcej opadów. Podobnie też możemy sobie udogodnić życie poprzez zainstalowanie w naszym przedpokoju czegoś takiego jak gazetnik. Tutaj – podobnie jak w przypadku parasolnika – sama nazwa wskazuje do czego ów przedmiot służy. Jest to oczywiście przedmiot w którym możemy trzymać gazety. Gazetniki mogą mieć proste kształty, wręcz prymitywne, ale można również spotkać gazetniki o niezwykle fikuśnych kształtach. Ponadto jeśli chodzi o wystrój przedpokoju to nie może w nim zabraknąć jednej rzeczy, która powinna znajdować się w każdym przedpokoju, mianowicie chodzi o wieszak (lub raczej wieszaki) na ubrania. Oczywiście wieszaki mogą być częścią innego mebla przykładowo jakiejś szafki czy też regału. Oczywiście wieszaków nie może być zbyt mało gdyż wtedy niektórzy mogliby mieć problemy ze znalezieniem miejsca aby powiesić swoją kurtkę bądź też płaszcz. Ciekawym rozwiązaniem może być zainstalowanie w przedpokoju mebla który zawierałby w sobie od razu jakieś wieszaki oraz do tego kilka szafek (coś jak większa komoda) na ubrania i tym podobne. Warto też tak zaaranżować przedpokój aby znalazł się w nim jakiś mebel w którym można trzymać obuwie. Oczywiście można do tego celu kupić komodę, ale można kupić też coś mniejszego. Ponadto można również pomyśleć nad jakąś pufą bądź też taboretem.

Meble1
ul. Pochyła 12
30-001 Kraków

tel. 512842771
biuro@meble1.com.pl

Jeśli są Państwo zainteresowani kupnem mebli na zamówienie to nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy to właśnie my byli wykonawcami tego typu usługi. Specjalizujemy się w swoim fachu już kilkanaście lat i na swoim koncie posiadamy sporo oryginalnych i nietypowych dzieł. Na życzenie wysyłamy zdjęcia mebli, które wyszły z naszych rąk. Zapraszamy do kontaktu już teraz! Dla stałych klientów przewidzieliśmy rabaty na usługi renowacji mebli oraz ich tworzenia na zamówienie.

Meble1 - Meble na zamówienie

Jesteś zainteresowany mablami tworzonymi na zamówienie z najwyższej jakości materiałów?
Napisz na biuro@meble1.com.pl lub zadzwoń 512 842 771.